TJ házená

NÁRODNÍ HÁZENÁ

webové stránky oddílu:     hazenastarahut.mozello.cz

 Příbramský denikhttps://pribramsky.denik.cz/ostatni_region/verim-ze-nastanou-lepsi-casy-rika-jiri-pesek-20171124.html 

https://pribramsky.denik.cz/ostatni_region/narodni-hazena-sport-ktery-neni-prilis-znamy-ale-nezanikl-20171124.html 

 

ÚSPĚŠNÝ ROK 2017    

Podle výsledků v letošním roce je vidět, že na zrekostruovaném hřišti ve Staré Huti, s novým povrchem, se huťským házemkářů hraje dobře. Týká se to hlavně žaček, které se na jaře staly přeborníkem Středočeského kraje v kategorii mladších žaček a zúčastnily se přeboru republiky. I po podzimu jsou v čele soutěže s plným ziskem 8 bodů a skore 82:23.  Stejně suvereně  vedou i kategorii koeduků (smíšené týmy ml. žaček a žáků), 10.body, z 5.utkání a skore 101:44.  Pouze starší žačky zatím na své soupeřky nestačí a jsou páté se 4.body ze 6. utkání, při skore 73:107. I to je ale pokrok oproti loňsku.O zřejmé přitažlivosti a oblibě nového hřiště svědčí i zájem  děvčat o házenou nejen z Huti, ale i z okolních obcí. Dokladem toho je také  velká účast dětí předškolního věku v družstvu přípravky. Ty zatím soutěž nehrají. Bohužel zájem kluků o házenou je zatím tak malý, že  nestačí na sestavení samostatného družstva žáků. Kompletní tabulky najdete na webových stránkách oddílu www.hazenastarahut.mozello.cz.

  Blíží se konec roku a tak, jak bývá dobrým zvykem, bych chtěl jménem výboru oddílu poděkovat všem našim aktivním členům nejen za výkony na hřišti, ale také za to, co pro národní házenou ve Staré Huti letošním roce vykonali i mimo hřiště. Ať už jako hráči, trenéři, funkcináři nebo pořadatelé společenských akcí. Je třeba si uvědomit, že svými výbornými výkony reprezentují a zviditelňují Starou Huť v rámci celé republiky. Snažíme se tím se i tak trochu  revanšovat zastupitelům Staré Huti, v čele se starostou Petrem Dragounem, za všestranou  podporu našemu sportu a oddílu. Za tuto pomoc moc děkujeme. S poděkováním nelze zapomenout ani na rodiče žaček, kteří pomáhají -nejen jako skalní fanoušci- vytvářet  výborné domácí prostředí, hlavně  při jejich utkáních, ale také když je potřeba při dopravě na utkání a jinak.

   Přejeme všem členům a příznivcům oddílu NH i všem těm co nám pomáhají, krásné svátky vánoční,  hodně sváteční pohody a do nového roku moc a moc zdraví, štěstí, radosti a úspěchů nejen při sportu, ale v životě vůbec.

Za oddíl národní házené Jan Stamberg

 

NÁRODNÍ HÁZENÁ VE VÝSLEDCÍCH

V dalších kolech podzimní části oblastního přeboru Středočeského kraje byly nejúspěšnější mladší žačky, které vyhrály všechna svá utkání a muži, kteří klopýtli pouze v Čakovicích. Ženám a starším žákyním se již tolik nedařilo, což překvapilo u mužstva žen, loňského účastníka II. ligy. Naopak u starších žaček se to předpokládalo, protože věkový rozdíl většiny týmů soupeřů je přece jenom ještě patrný ve výkonosti, a proto je pro ně každý získaný bod úspěchem.

Přehled výsledků jednotlivých zápasů:

datum              soupeř                muži       koeduci      ml.žákyně      st.žákyně       ženy  

23.9..2017    Podlázky B            25 : 22           -                 -                      -                  -             

30.9.          Spoje Praha           22 : 21      22 : 3          24 : 8         14  :8       21 :21

7.10.          Republikán Praha 16 : 10

7.10.         Březno                       -           29 : 12      28 :  7        7 : 20         9 : 11

14.10.       Bakov                     24 : 16          -         13 : 5          8 : 24          17 : 19

21.10.       Čakovice                 24 : 25          -         14 : 5         16 : 16     A 17 : 13

                                                                                                             B  19 : 3

 V příštím čísle najdete tabulky jednotlivých kategorií oblastního přeboru.

Zájemce o přípravku dětí od 5 do 7 let informujeme, že děti chodí již do tělocvičny ZŠ ve Staré Huti a to ve čtvrtek od 16,30 do 18,00 hodin.  Další informace o soutěžích, trénincích a další činnosti oddílu, najdete na webových stránkách oddílu, www.hazenastarahut.mozello.cz.

j.s.