rozvojms

Název projektu: „Mateřská škola Stará Huť“
Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/18_109/0009886

Aktuálně se také naše mateřská školka zařadila do soutěže „DOMESTOS“ o nové školní toalety. Jedná se o soutěž, kde děti plní zadané úkoly a fotografie z činností jsou vyvěšeny na webu WWW.DOMESTOSPROSKOLY.CZ. Tam se může veřejnost zaregistrovat a přidáním bodů k fotografii dětí (MŠ STARÁ HUŤ V HLAVIČCE FOTOGRAFIE) nás v soutěži podpořit. Kromě toho nám kdokoliv může pomoct tak, že donese do MŠ originální účtenku z nákupu produktu DOMESTOS. Každou pomoc uvítáme.

 

Základní škola Stará Huť se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Nad projektem převzalo záštitu MŠMT České republiky a je spolufinancován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci. Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie, drobná elektrozařízení a tonery a cartridge. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT jsou umístěny v budově školy.

Každý žák bude moci do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač) a baterie a akumulátory.

Naši žáci se zapojí také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které organizátoři projektu zadávají.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas z katalogu odměn.

 

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Potřebujete pomoc?

Záchranný kruh - logo

 Linka bezpečí - logo


Počasí


TOPlist