rozvojms

Název projektu: „Mateřská škola Stará Huť“
Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/18_109/0009886

Na základě aktivity Místní akční skupiny Brdy-Vltava (MAS) a díky získaným dotacím začala působit skupina pracovníků, kteří budou po dobu následujících 15 měsíců pracovat v obcích sdružených v rámci MAS a pomáhat například s údržbou zeleně. V naší obci tato skupina sedmi pracovníků, kteří byli vybráni a vyškoleni z řad nezaměstnaných občanů, začala svou aktivitu začátkem října. Měli jsme přichystaný seznam prací, které za běžných okolností nemáme šanci zajistit vlastními silami.
Zdálo se, že seznam je dostatečně obsáhlý. Přesto jsme byli velice příjemně překvapeni, že i přes počáteční malé technicko-organizační problémy spojenými s okolností, že jsme byli první obcí, kde tato skupina začala fungovat, se ženy i muži chopili své práce s vervou a naplánovanou práci zvládli za 3 dny! Takže jsme byli v zadávání práce stále odvážnější. Velice děkujeme této skupině, která pod vedením pana Romana Dvořáka funguje opravdu aktivně! Udělali jste v několika málo dnech obrovské množství práce. Velké poděkování patří tedy jak všem pracovníkům této skupiny, tak panu Dvořákovi, který velice profesionálně tuto skupinu vede, ale také zástupcům MAS Brdy-Vltava za tento chvályhodný počin, který za sebou zanechává okamžitý efekt. Děkujeme!


Další velké poděkování patří zástupkyním OS Podbrdsko, díky jejichž pomoci došlo k odchytu volně a divoce žijících koček v ulici Sportovní. O této akci jsme vás již informovali v předchozích vydáních.
Celkem bylo tedy odchyceno 10 koček, z toho 3 dospělé kočky a 7 koťat. Za jejich odchyt, ošetření, očkování a především kastraci bylo uhrazeno 5 tis. Kč. Nejednalo se o jednorázovou akci. Zástupkyně OS Podbrdsko se opakovaně vydávaly do lokality, aby přichystaly odchytové klece a následně odvážely chycené kočky. Za jejich činnost jim patří velký dík. Zároveň však velice prosíme všechny občany, aby nekrmili volně žijící kočky, protože tím nepomáhají ani samotným kočkám, ani okolí.
OÚ Stará Huť

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Potřebujete pomoc?

Záchranný kruh - logo

 Linka bezpečí - logo


Počasí


TOPlist